7 kwietnia 2024 roku zapisze się w historii szkoły jako bardzo owocny i fascynujący dzień. Klasa 2 c miała przywilej zapoznania się z pracą Biblioteki Jagiellońskiej "od zaplecza" - Uczniowie dzięki uprzejmości Niezwykle sympatycznych Pracowników Biblioteki Jagiellońskiej, zostali oprowadzeni po niedostępnych zakamarkach najważniejszej biblioteki w Polsce - poznali historię biblioteki i zobaczyli tzw. Alcatraz, pomieszczenia ze starodrukami, imponującą Czytelnię Główną, a nawet udało im się zrealizować zamówienie na książkę i wysłać wagonikiem do miejsca odbioru. Następnie klasy 2 c, 2d oraz 3 c udały się na Dzień Otwarty Wydziału Polonistyki, Katedry Komparatystyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w ramach wydarzenia "Tydzień z polonistyką-komparatystyką" i wysłuchały trzech wykładów:
1. "Heroiczne eposy i dramatyczne wybory" poprowadzony przez Panią prof. dr hab. Elwirę Buszewicz
2. "Melancholie Norwida" wygłoszony przez Panią prof. dr hab. Magdalenę Siwiec
3. ,," Właśnie ta aria" - o literackich grach z muzyką" zaprezentowany przez Panią prof. dr hab. Iwonę Puchalską.
Na koniec Uczniowie mogli spotkać się z dr. Jakubem Czernikiem oraz Studentami z Kół Naukowych, którzy przybliżyli, jak wygląda studiowanie tego kierunku i co można robić "po" studiach.
Dziękujemy Katedrze Komparatystyki Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie za wartościowe spotkanie. Nie możemy doczekać się kolejnych wykładów!