Ostatniego dnia października uczniowie klas 3b, 3d i 4b wyruszyli na spacer historyczny po "najmniejszej dzielnicy Krakowa" - mieście-ogrodzie - Salwatorze, podziwiali piękno skąpanych w jesiennym słońcu zabytkowych modernistycznych willi (w jednej z nich zmarł malarz Jacek Malczewski), poznali starożytny rodowód salwatorskiego wzgórza, niegdyś siedziby pogańskich świątyń - gontyn (od jednej z nich pochodzi bazwa salwatorskiej ulicy - Gontyna), historię romańskiego Kościoła njśw. Salwatora i Kaplicy św. Małgorzaty oraz dzieje zakonu norbertanek, od wieków związanych z Salwatorem.
Kolejnym przystankiem podczas spaceru było bardzo nowoczesne muzeum poświęcone Tadeuszowi Kościuszce oraz sam Kopiec Kościuszki.
Uczniowie odwiedzili także Cmentarz Salwatorski i zapalili znicze na grobach znanych artystów i naukowców, m.in. Andrzeja Wajdy, światowej sławy reżysera, współtwórcy Polskiej Szkoly Filmowej, laureata Oscara za całokształt twórczości, mistrza polskiej fantastyki Stanisława Lema, prof. Antoniego Kępińskiego - pioniera polskiej psychiatrii oraz barwnych osobistości związanych z Piwnicą pod Baranami - poety Wiesława Dymnego i zmarłego niedawno.kompozytora Stanisława Radwana. Wielu uczniów gościło na Salwatorze pierwszy raz, wszyscy byli zachwyceni klimatem i niezwykłą atmosferą tego miejsca, która idealnie współgra z symbolicznym dla każdego Polaka - Kopcem Kościuszki, usypanym 200 lat temu w hołdzie bohaterowi polskiej i amerykańskiej walki o niepodległość.