Wycieczka do Warszawy
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
W dniach 22–24 października klasa 3D i 4B wraz z opiekunami: p. Jurandem Sękiem, p. Joanną Książek i p. Aleksandrą Kopystyńską odbyła trzydniową wycieczkę do Warszawy
.
Podczas pobytu zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc
.
Pierwszego dnia zobaczyliśmy Stadion PGE Narodowy 
. Następnie przeszliśmy przez starówkę miasta, oglądając Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski oraz Zamek Królewski
.
Drugiego dnia odwiedziliśmy Muzeum PRL
, które pozwoliło nam przenieść się w czasy dawnej Polski Ludowej. Potem spacerowaliśmy po Łazienkach Królewskich , oglądając Pałac na Wyspie, pomnik Fryderyka Chopina, a także Pałac Belwederski i Wilanów.
Trzeciego dnia podziwialiśmy wystawy w Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz wjechaliśmy na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd mogliśmy podziwiać panoramę miasta
.
Mieliśmy też okazję przejechania się warszawskim metrem
.
Było wesoło, śmiesznie i panowała świetna atmosfera
. Pogoda dopisała, wycieczka była bardzo udana, pełna wrażeń, spacerów i przede wszystkim wspólnych chwil, które na długo pozostaną w naszej pamięci
Patriotyczna nuta w klasie Id.
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
„Legiony to żołnierska nuta...”
– tymi słowami pieśni „Pierwsza Brygada” dnia 7.11 rozpoczęła się lekcja języka polskiego w klasie 1d u Pani Edyty Zaremby.
Klasa wraz z nauczycielką poznała historię znanych pieśni patriotycznych, takich jak „Wojenko, wojenko”, „Piechota”, „Kadrowa”
i odśpiewała je, by wyrazić szacunek dla legionistów oraz osoby Józefa Piłsudskiego.
Zajęcia zakończyło uroczyste odśpiewanie „Mazurka Dąbrowskiego”.
6 edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego .
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
Drodzy!
Nasza szkoła została zakwalifikowana do 6 edycji Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Jest to program umożliwiający uczniom decydowanie o przeznaczeniu określonych środków finansowych.
Zachęcamy Was do zgłaszania swoich projektów do 21 stycznia 2026r. Budżet na realizację projektów dla szkoły to 6000zł. Wartość jednego projektu nie może przekroczyć 3000zł.
Regulamin SzBO:
Formularz do zgłoszenia projektu:
Listy poparcia:
Wizyta w RMF FM
- Szczegóły
- Autor: Grzegorz Dadał
Nowe doświadczenie właśnie zostało zdobyte!
29 października klasa 1c oraz nasza szkolna grupa medialna „Kopernik Media” odwiedziły siedzibę Radia RMF FM!
Uczniowie mieli okazję zajrzeć za kulisy pracy w radiu, poznać kluczowe zadania i funkcje potrzebne do jego działania, a nawet wystąpić na antenie podczas jednej z audycji!
Dziękujemy bardzo całemu zespołowi RMF FM za możliwość oprowadzenia uczniów po siedzibie radia!