W dniu 1 kwietnia uczniowie klasy 3A wraz z wychowawcą p. Jurandem Sękiem oraz p. Aleksandrą Kopystyńską odwiedzili siedzibę MPO w Krakowie, gdzie dowiedzieli się, jak przetwarzane są odpady.

Uczniowie wzięli udział w warsztatach edukacyjnych oraz w wycieczce po Lamusowni i Zakładzie Demontażu Odpadów Wielkogabarytowych 
. Poznali także, czym są elektroodpady 
oraz jak poprawnie segregować śmieci.
Uczestnicy zajęć dowiedzieli się, jak groźne mogą być skutki niewłaściwego postępowania z elektroodpadami oraz jak należy prawidłowo i bezpiecznie postępować z zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym 
.
Mimo że dzieciom od przedszkola wpaja się zasady:
okazało się, że w praktyce nie jest to takie proste, jak się wydaje
.
Szczególne podziękowania kierujemy do prowadzących
, którzy z wielką pasją i zaangażowaniem starali się nas zaciekawić — i chyba im się to udało!