W pierwszy dzień wiosny uczniowie z klasy pierwszej i drugiej o profilu biologiczno-chemicznym pod opieką nauczycieli: Pana Juranda Sęka, Pani Joanny Ulińskiej i Pani Magdaleny Zdyb uczestniczyli w warsztatach na Wydziale Technologii Żywności UR.

Uczniowie mogli z bliska zobaczyć, jak przebiega proces powstawania piwa, wzięli udział w warsztatach dotyczących pokazów chemicznych związanych ze światłem, chemii na talerzu oraz żywności dla astronautów. Byli uczestnikami wykładu na temat kontroli łaknienia, diet redukcyjnych i wpływu żywności wysokoprzetworzonej  na zdrowie. Pomiędzy zajęciami uczestnicy mieli okazję zapoznać się z nowoczesnymi laboratoriami chemicznymi, poznać zasady funkcjonowania uczelni, porozmawiać ze studentami, a także spróbować owoców liofilizowanych czy brownie z buraka.