„Serce, jak się czego uczepi, to dynamit” – tymi słowami Pani przewodnik rozpoczęła oprowadzanie klasy 3e po Muzeum w Rydlówce
.
Spotkanie z tak wyjątkowym miejscem w Bronowicach stało się nie tylko okazją do powtórki maturalnej
, ale także wejściem w świat młodopolskich historii
.
Uczniowie bliżej poznali postacie Lucjana Rydla, Jadwigi Mikołajczykówny oraz Włodzimierza Tetmajera
.
Zobaczyli prawdziwą izbę-scenę oraz dobra majątkowe Rydlów. Wiele usłyszeli również o życiu na wsi i atmosferze kulturalnej Krakowa w dobie Młodej Polski
.
Po zwiedzeniu Rydlówki przyszedł czas na spacer po Parku Włodzimierza Tetmajera oraz odwiedzenie pięknego punktu widokowego na miasto, gdzie stoi słynny krzyż pod lipką
.
Zwieńczeniem dnia był smaczny posiłek w karczmie przy szlaku
.
Organizatorem i pomysłodawcą wyjścia była Pani Edyta Zaremba.