W dniu 14 grudnia 2018 roku w siedzibie Chatki Puchatka przy ulicy Jaremy odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne gromadząc liczne grono podopiecznych świetlicy, rodziców, wychowawców i kierownictwo placówki.

Po życzeniach wysłuchano koncertu skrzypcowego kolęd i pastorałek autorstwa jednej z wychowanek Chatki.

Biesiadowano, degustując potrawy wigilijne przygotowane przez wychowawców i dzieci ze świetlicy.

Wolontariusze XIV Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 14 służyli pomocą w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej pięknej uroczystości.

Jerzy Chwojka

W dniu 30 listopada 2018 roku zakończyła się akcja charytatywna „Mikołajki dla Chatki” w trakcie której zbierano zabawki ,maskotki , gry planszowe, artykuły szkolne i słodycze przeznaczone na paczki świąteczne dla podopiecznych świetlicy środowiskowej „Chatka Puchatka”.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy , a szczególne podziękowania należą się uczniom : Annie Pelechacz , Wojciechowi Wójtowiczowi , Gabrieli Kocandzie, Wiktorii Tekieli oraz Pani Profesor Joannie Ulińskiej i Pani Profesor Annie Montgomery.

Jerzy Chwojka

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018 roku wolontariusze naszej szkoły brali udział ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez Bank Żywności .

W ramach tej akcji zbierano produkty żywnościowe przeznaczone na Święta Bożego Narodzenia dla najuboższych .

Wolontariusze XIV Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 14 zbierali dary w sklepie Biedronka przy ulicy Powstańców 3.

Przy Świątecznej Zbiórce Żywności pracowało 15 uczniów naszej szkoły.

Jerzy Chwojka

W dniu 28 listopada 2018 roku w naszej szkole zorganizowana została dla dzieci z Chatki Puchatka tradycyjna impreza Andrzejkowa.

Po poczęstunku podopieczni Chatki udali się do auli XIV LO gdzie brali udział we wróżbach andrzejkowych przygotowanych przez wolontariuszy i bawili się przy utworach muzycznych serwowanych przez Patrycję Porębę i Weronikę Hylińską, która pełniła rolę wodzireja.

Przy realizacji imprezy brało udział 12 wolontariuszy XIV Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 14.

Jerzy Chwojka

W dniu 22 listopada podczas zebrań z rodzicami prowadzona była zbiórka środków finansowych przeznaczonych na organizację imprez okolicznościowych dla dzieci z Chatki Puchatka.

Powyższa akcja połączona była z degustacją ciast upieczonych przez wolontariuszy XIV Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 14.

Dzięki życzliwości Rodziców, Dyrekcji i Nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 zebraliśmy kwotę 285 złotych .

Autorami słodkich wypieków były Patrycja Poręba, Katarzyna Warczak, Martyna Szuba, Justyna Storożuk i Paulina Witek.

Wszystkim tym , którzy wspomogli finansowo naszą akcję serdecznie dziękujemy.