W dniu 27 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci z Chatki Puchatka.

Po słodkim poczęstunku podopieczni świetlicy udali się do auli szkolnej , gdzie czekały na nich przygotowane przez wolontariuszy ciekawe konkursy, gry i zabawy związane z karnawałem.

Bawiono się wspólnie w rytm starych i najnowszych przebojów muzycznych.

Chatkowicze ponownie zagoszczą u nas w ostatnim tygodniu marca przy okazji sportowej rywalizacji na powitanie wiosny.

Jerzy Chwojka

W dniu 28 stycznia 2019 roku zakończyła się akcja charytatywna „Gwiazdka dla Zwierzaka” organizowana przez naszą szkołę i krakowski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Zbierano suchą karmę , konserwy , posłania , koce , legowiska a więc rzeczy pozwalające przeżyć bezdomnym zwierzętom zimę.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów XIV Liceum Ogólnokształcącego : Pauliny Witek , Martyny Mazoń , Kariny Dzierżuk i Wojciecha Wójtowicza.

Jerzy Chwojka

W dniu 14 grudnia 2018 roku w siedzibie Chatki Puchatka przy ulicy Jaremy odbyło się tradycyjne spotkanie wigilijne gromadząc liczne grono podopiecznych świetlicy, rodziców, wychowawców i kierownictwo placówki.

Po życzeniach wysłuchano koncertu skrzypcowego kolęd i pastorałek autorstwa jednej z wychowanek Chatki.

Biesiadowano, degustując potrawy wigilijne przygotowane przez wychowawców i dzieci ze świetlicy.

Wolontariusze XIV Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 14 służyli pomocą w przygotowaniu i przeprowadzeniu tej pięknej uroczystości.

Jerzy Chwojka

W dniu 30 listopada 2018 roku zakończyła się akcja charytatywna „Mikołajki dla Chatki” w trakcie której zbierano zabawki ,maskotki , gry planszowe, artykuły szkolne i słodycze przeznaczone na paczki świąteczne dla podopiecznych świetlicy środowiskowej „Chatka Puchatka”.

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy , a szczególne podziękowania należą się uczniom : Annie Pelechacz , Wojciechowi Wójtowiczowi , Gabrieli Kocandzie, Wiktorii Tekieli oraz Pani Profesor Joannie Ulińskiej i Pani Profesor Annie Montgomery.

Jerzy Chwojka

W dniach 30 listopada i 1 grudnia 2018 roku wolontariusze naszej szkoły brali udział ogólnopolskiej akcji charytatywnej organizowanej przez Bank Żywności .

W ramach tej akcji zbierano produkty żywnościowe przeznaczone na Święta Bożego Narodzenia dla najuboższych .

Wolontariusze XIV Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum nr 14 zbierali dary w sklepie Biedronka przy ulicy Powstańców 3.

Przy Świątecznej Zbiórce Żywności pracowało 15 uczniów naszej szkoły.