Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

 
 
 

ciąg dalszy nastąpi...

 

 

 

 

 

 

 

 

W dniach 20.03 do 29.03. 2019 (10 dni) odbędzie się wyjazd grupy uczniów ZSO nr 5 pod opieką nauczycielek: mgr Beaty Gutowskiej i mgr Alicji Ryś w ramach wymiany polsko - niemieckiej do Berlina.


Wizyta uczniów niemieckich w Krakowie będzie miała miejsce w czerwcu tego roku.

Wymiana odbywa się pod hasłem „Kulturalna różnorodność – młodzież w akcji - taniec, sztuka i śpiew łączą. Komunikacja, partycypacja i integracja młodzieży z trzech krajów razem w Berlinie”. Oprócz udziału w trójstronnym spotkaniu z uczniami z Niemiec i z Wołgogradu z Rosji, na naszych uczniów czeka zwiedzanie atrakcji turystycznych Berlina, przejście ścieżkami polskimi po Berlinie oraz udział w warsztatach: tańca, plastycznych, kickboxingu oraz tworzenia komiksów. Ponadto zaprezentują oni Polskę jako kraj i przydzielą zadania do wykonania dla niemieckiej i rosyjskiej grupy podczas pracy na stacjach. Sami także będą poznawać inne kraje poprzez zabawę. Wymiana ma na celu zbliżenie młodzieży sąsiedzkich krajów, wzajemne poznanie swych zainteresowań, poglądów na życie oraz kształtowanie przyjacielskich stosunków.
Przed naszym wyjazdem odbyło się w Krakowie spotkanie przygotowawcze dyrektorów obu szkół: pani dyrektor Marioli Reguły i pana dyrektora Mutschischka oraz nauczycielek: pani Tatiany Fitzner oraz pani Beaty Gutowskiej, pani Alicji Rys i pani Anny Montgomery .
Mamy nadzieję na początek cyklicznych corocznych spotkań.

Beata Gutowska

W dniu 7 marca klasa 1c (MAT-GEO) wysłuchała wykładu „Liczba π”, który wygłosił dr Jerzy Szczepański w ramach cyklu Matematyczne Czwartki. Temat wykładu był nieprzypadkowy, ponieważ za tydzień będziemy obchodzić Dzień Liczby π (3/14 to w amerykańskiej notacji 14 marca) . Wykład miał miejsce w sali audytoryjnej Instytutu Matematyki UJ.

 

 

Nasza szkoła uczestniczy od września 2018 roku w projekcie Goethe-Institut Erlebnisreise mit Deutsch. W ramach projektu uczniowie wzięli z sukcesami udział w  dwóch konkursach. 

Uczennica Wiktoria Tekieli z Gimnazjum nr 14 została w październiku 2018 laureatką ogólnopolskiego Konkursu Języka Niemieckiego Deutsch! Warum? na krótki film na temat celu, sensu lub wartości nauki języka niemieckiego. Nakręciła autorską etiudę filmową, w której zagrała cała jej najbliższa rodzina. Główna nagroda do pakiet pomocy do nauczania języka niemieckiego. 

Nasi uczniowie ponownie okazali się niezastąpieni, kreatywni i zdolni nie tylko plastycznie, lecz również językowo. Młodzież pod opieką pani Beaty Gutowskiej wzięła udział w listopadzie 2018 roku w Ogólnopolskim Konkursie Języka Niemieckiego na pracę plastyczną dotyczącą recyklingu organizowanym przez Goethe Institut Recykling? Na klar! ( Recykling? Ależ oczywiście!)
Uczennica klasy 2a LO Alina Sotnyk została laureatką Konkursu, a uczeń Gimnazjum nr 14 Krzysztof Dzięgiel zdobył wyróżnienie. 

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

Copyright © 2020 High School Rights Reserved.

Oferta edukacyjna 2016/2017