W dniu 7 grudnia odbył się organizowany przez XIV LO Turniej Mikołajkowy Scrabble dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów.
Do zawodów przystąpili uczniowie klas III Gimnazjów nr 12 i nr 14 oraz klas V- VIII Szkół Podstawowych nr 113 i nr 36.
Turniej uroczyście otwarła Pani Dyrektor Mariola Reguła, życząc wszystkim jak najlepszych liter i przyjemności w słownym "łamaniu głowy".

Cztery rundy intelektualnej rozrywki i rywalizacji przebiegały w bardzo miłej atmosferze.
Najlepszym graczem turnieju został Szymon Olajossy, uczeń Szkoły Podstawowej nr 36.

Wicedyrektor XIV LO, Pani Beata Kończakowska-Dziób pogratulowała zawodnikom wręczając dyplomy i mikołajkowe niespodzianki. Zwycięzcy otrzymali gry planszowe: „Carcassone”, „Zakazana Wyspa” oraz „Boggle”, ufundowane przez Radę Dzielnicy IV.

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Grażyna Zawadzka

Jak w poprzednich latach, XIV LO zaprasza uczniów klas V-VIII i gimnazjalistów na mikołajkowy turniej Scrabble z nagrodami. Szczegóły już wkrótce. Zainteresowanych uczestnictwem lub pomocą w organizacji proszę o kontakt osobisty lub mailowy na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Grażyna Zawadzka

KLUB GIER WSZELAKICH

ZAPRASZA NA SWOBODNE ROZGRYWKI SCRABBLE!

Już wkrótce odbędzie się Szkolny Turniej Scrabble - przyjdź potrenować!

zapisy w sali 13, do dnia 30 września 2018

konkurs - zadanie do wykonania na planszy do dnia 14 października 2018

Zacznijcie od ułożenia na swojej planszy słowa PARAWAN, tak jak pokazano na zdjęciu, a następnie (grając zgodnie z regułami) starajcie się zdobyć jak największą liczbę punktów, układając wyłącznie słowa będące rzeczownikami w mianowniku (liczby pojedynczej lub liczby mnogiej).

Kolejne ruchy i punkty zapisujcie w tabeli według poniższego wzoru. Następnie zróbcie zdjęcie planszy oraz przedstawcie tabelę z wynikami. Jeśli nie macie własnej planszy, zapraszam do sali 13.

Rozwiązania proszę przesłać na mój adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub przynieść wydrukowane do sali 13. Nie zapomnijcie się podpisać!

Grażyna Zawadzka, opiekun Szkolnego Koła Scrabble

KOŁO SCRABBLE

zaprasza

sala 13

Pierwsze spotkanie

odbędzie się w czwartek 27 września 2018r.

o godzinie 15

W dniu 9 marca, podczas dnia otwartego szkoły mieliśmy szansę zapoznać się z grami zręcznościowymi świata: grą NOVUSS i CARROM. Tajniki gier przedstawiła nam p. Svetlana Kunc.

Kilka zdań o grze

NOVUSS - łotewski sport narodowy

Nazywany Bilardem Marynarskim dla 2 albo 4 graczy.

Grę rozgrywa się na kwadratowym stole o boku ok. 100 cm,z łuzami w każdym z rogów i liniami oznaczonymi na powierzchni stołu, dzielącymi go na cztery pola. Celem gry jest umieszczenie wszystkich krążków swojego koloru w łuzach za pomocą krążka, pełniącego funkcję białej bili stosowanej w innych odmianach bilardu.

Kilka zdań o grze

CARROM – indyjski bilard

Carrom to gra bilardowa rozgrywana na kwadratowym stole, polegająca na wbijaniu drewnianych krążków do łuz, za pomocą strikera. Zawodnicy grają w pozycji siedzącej. Celem gry jest wbicie przez zawodnika wszystkich krążków swojego koloru zanim przeciwnik wbije swoje.

Zainteresowanych grami NOVUSS i CARROM zapraszamy po informacje do p. Magdaleny Włodarczyk.