Biblioteka szkolna wzbogaciła się o wiele nowości wydawniczych (całe trzy regały). Od grudnia na półkach można znaleźć najbardziej pożądane bestsellery na rynku, takich autorów jak Remigiusz Mróz, Katarzyna Bonda, Jacek Piekara, John Grisham, Harlan Coben Karolina Wilczyńska i wielu innych. Wszystko to dzięki Narodowemu Programowi Rozwoju Czytelnictwa, do którego przystąpiła Biblioteka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Krakowie. Ma on na celu rozwijanie zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa.

Zapraszamy wszystkich po nowe, atrakcyjne książki do szkolnej Biblioteki!

W piątek -1 marca 2019 roku- grupa śmiałków z Gimnazjum nr 14 oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w Konkursie Wiedzy Mitologicznej. Był on zorganizowany w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa, opiekunkami konkursu były pani Alicja Ryś oraz pani Anna Jończyk.

Potyczki przybrały nowatorską formę, gdyż uczniowie udzielali odpowiedzi na platformie Kahoot, na swoich telefonach komórkowych. Pytania nie należały do najprostszych, jednak uczniowie doskonale sobie z nimi poradzili.

Zasłużonym zwycięzcą konkursu został Wojciech Wójtowicz z klasy 2b liceum, drugie miejsce zajął Jakub Lasota z klasy 3c gimnazjum, a trzecie miejsce zajęła Martyna Szuba z klasy 2 b liceum. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

6 lutego 2019 roku, w ramach spotkań ze świadkiem historii, odwiedził szkołę pan Krzysztof Krzyżanowski,znany filmowiec, aby opowiedzieć młodzieży klas 3A i 3C gimnazjum o swoich doświadczeniach, związanych z działalnością w harcerstwie. Pan Krzyżanowski pokazał książki,które podarował mu i podpisał jego dobry znajomy- Aleksander Kamiński, autor utworu Kamienie na szaniec". Opowiadał również o przyjaźni z Orszą (Stanisławem Broniewskim), bohaterem wspomnianej książki. Młodzież była zachwycona panem Krzyżanowskim, jego losami w harcerstwie, opowieściami o spotkaniach ze znanymi działaczami, a także matką Rudego- Zdzisławą Bytnarową. Pan Krzyżanowski motywował młodych ludzi do pokonywania własnych słabości,walki o najważniejsze wartości, w tym o wolność i ojczyznę, a także do rozwoju osobistego, zgłębiania historii, zawiązywania prawdziwych przyjaźni.

12 bestsellerów w całości za darmo! Zeskanuj kod z plakatu,

czytaj lub słuchaj przez CAŁY LISTOPAD!

Nie przegap okazji, zapoznaj się z regulaminem akcji

i dołącz do uczniów mogących cieszyć się czytaniem za darmo!

Więcej szczegółowych informacji otrzymasz w bibliotece szkolnej.

Bądź na bieżąco i zaglądaj na stronę czytaj.pl oraz facebooka akcji (fb.com/czytajpl).