Do góry

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
...

XIV Liceum Ogólnokształcące w Krakowie

W piątek -1 marca 2019 roku- grupa śmiałków z Gimnazjum nr 14 oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w Konkursie Wiedzy Mitologicznej. Był on zorganizowany w ramach Narodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa, opiekunkami konkursu były pani Alicja Ryś oraz pani Anna Jończyk.

Potyczki przybrały nowatorską formę, gdyż uczniowie udzielali odpowiedzi na platformie Kahoot, na swoich telefonach komórkowych. Pytania nie należały do najprostszych, jednak uczniowie doskonale sobie z nimi poradzili.

Zasłużonym zwycięzcą konkursu został Wojciech Wójtowicz z klasy 2b liceum, drugie miejsce zajął Jakub Lasota z klasy 3c gimnazjum, a trzecie miejsce zajęła Martyna Szuba z klasy 2 b liceum. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

 

6 lutego 2019 roku, w ramach spotkań ze świadkiem historii, odwiedził szkołę pan Krzysztof Krzyżanowski,znany filmowiec, aby opowiedzieć młodzieży klas 3A i 3C gimnazjum o swoich doświadczeniach, związanych z działalnością w harcerstwie. Pan Krzyżanowski pokazał książki,które podarował mu i podpisał jego dobry znajomy- Aleksander Kamiński, autor utworu Kamienie na szaniec". Opowiadał również o przyjaźni z Orszą (Stanisławem Broniewskim), bohaterem wspomnianej książki. Młodzież była zachwycona panem Krzyżanowskim, jego losami w harcerstwie, opowieściami o spotkaniach ze znanymi działaczami, a także matką Rudego- Zdzisławą Bytnarową. Pan Krzyżanowski motywował młodych ludzi do pokonywania własnych słabości,walki o najważniejsze wartości, w tym o wolność i ojczyznę, a także do rozwoju osobistego, zgłębiania historii, zawiązywania prawdziwych przyjaźni.

 

12 bestsellerów w całości za darmo! Zeskanuj kod z plakatu,

czytaj lub słuchaj przez CAŁY LISTOPAD!

Nie przegap okazji, zapoznaj się z regulaminem akcji

i dołącz do uczniów mogących cieszyć się czytaniem za darmo!

 

Więcej szczegółowych informacji otrzymasz w bibliotece szkolnej.

Bądź na bieżąco i zaglądaj na stronę czytaj.pl oraz facebooka akcji (fb.com/czytajpl).

 

W miesiącu marcu w naszej szkole będziemy obchodzić Święto Patrona Szkoły – wielkiego człowieka doby renesansu, który "wstrzymał Słońce ruszył Ziemię” – Mikołaja Kopernika.

Jedną z form uczczenia pamięci Wielkiego Astronoma będzie organizowany konkurs recytatorski pt : „Poezja ks. Jana Twardowskiego”

w dniu 15 marca o godz. 10.15 (czytelnia biblioteki).

Wszystkich zainteresowanych szczegółami konkursu zapraszamy do biblioteki.

 

CZEKAJĄ NAGRODY!

 

 

 

Copyright © 2019 High School Rights Reserved.

Oferta edukacyjna 2016/2017