12 grudnia Gimnazjum nr 14 po raz ostatni świętowało urodziny swojego patrona - Jana Kasprowicza.

O godzinie 7:30 poczet sztandarowy wraz z Dyrekcją, nauczycielami i uczniami, przeszedł do Kościoła na uroczystą Mszę Świętą. Po tym wszyscy wrócili do szkolnej auli, aby uczestniczyć w Kasprusiowej Fecie. Zaczęła się ona od części artystycznej- odczytania wierszy Jana Kasprowicza oraz dialogu Jana z małżonką. Następnie wszyscy uczestnicy konkursów literackich i plastycznych zostali nagrodzeni m.in. Kasprusiowymi Aniołami, kartami pamiątkowymi i innymi, a także pani Jolanta Stachowska- Opiekunka harendy szkolnej, podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do świetności uroczystości.

Najpyszniejszym punktem była tytułowa feta, czyli poczęstunek złożony z ulubionych pierniczków i ciasteczek serowych. Mmmmniam :)