W ramach obchodów stulecia niepodległości uczniowie „czternastki” wzięli udział w marszu krakowskimi „śladami niepodległości”. Klasy I a i I b udały się na Kopiec Piłsudskiego, największy z istniejących w Krakowie kopców, którego budowę rozpoczęto w 1934 roku w dwudziestą rocznicę wymarszu I Kompanii Kadrowej. Klasa I c zwiedzanie rozpoczęła od Parku Jordana, następnie ruszyła z krakowskich Oleandrów ulicą Józefa Piłsudskiego w kierunku Wawelu, po drodze zatrzymując się m.in. przy pomniku Piłsudskiego. Uczniowie klas II a i II b udali się do Podgórza, gdzie odwiedzili grób Edwarda Dembowskiego - bohatera powstania krakowskiego, następnie przeszli na Plac Niepodległości, prawdopodobnie jeden z pierwszych skrawków wolnej Polski. Z kolei klasy II c i III a przeszły trasą spod pomnika grunwaldzkiego poprzez Rynek Główny na Wawel, zatrzymując się m.in. przy tablicy poświęconej zmianie warty z austriackiej na polską z 31 października 1918 roku i płycie upamiętniającej złożenie przysięgi przez Kościuszkę. Dzięki udziałowi w marszu Licealiści mieli niepowtarzalną szansę poznać miejsca, które nierozłącznie związane są z historią polskiej niepodległości.