30 stycznia 2019 roku młodzież Gimnazjum nr 14 oraz XIV Liceum Ogólnokształcącego udała się na spektakl określany mianem „Baśni przeciwko agresji”  do Teatru Ludowego.  Sztuka „Błysk rekina” została wyreżyserowana przez Jerzego Fedorowicza, dyrektora teatru, w ramach projektu "Terapia przez sztukę". I rzeczywiście- podczas oglądania przygód gimnazjalistów na dachu budynku, można było przeżyć swoiste katharsis. Pozornie niepasujący do siebie młodzi ludzie, podczas wcielania się w postacie opowiadanej przez jednego z nich baśni, odnaleźli coś, co wydaje się poszukiwaną przez wielu młodych ludzi wartością- koleżeńskość, przyjaźń i wzajemne zrozumienie. Historia była odegrana w dynamiczny sposób przy dźwiękach muzyki rockowej, co bardzo spodobało się młodym widzom. Na koniec część z nich, również nasi uczniowie, zostali „wciągnięci” przez aktorów na scenę do wspólnego tańca.